CEO-konferencen 2023

Nye muligheder i en usikker tid

Globalt og i Danmark står topledere i en usikker tid med høj inflation, geopolitiske konflikter, mangel på arbejdskraft og voksende klimaudfordringer. Det stiller helt særlige krav til CEO’en, når det kommer til strategi, lederskab og risikostyring.

Men hvilke konkrete nye tiltag er nødvendige for, at virksomhederne står godt rustet i de kommende år? Og hvilke nye forretningsmæssige muligheder opstår der som følge af de store samfundsmæssige forandringer, vi står over for?

På CEO-konferencen 2023 delte en række markante topledere i dansk erhvervsliv deres perspektiver på deres aktuelle rolle som CEO og drøftede tidens mest centrale udfordringer og de mulige løsninger for at stå stærkt i fremtiden.

Download tilgængelige præsentationer fra konferencen:

Indlægsholdere

Jens Bjørn Andersen

CEO, DSV

Helle Østergaard Kristiansen

CEO, Danske Commodities

Thomas Harr

Vicedirektør, chef for økonomi og pengepolitik, Danmarks Nationalbank

Jakob Just-Bomholt 

CEO, 3Shape

Kontakt os

Paula Løve Aaes

Senior Event Marketing Manager, PwC Denmark

3945 3299

E-mail

Simone Marie Høybye

Senior Event Associate, PwC Denmark

39453189

E-mail

Følg PwC