Aarhus, 25. september 2025

Private Equity Day 2025

*Navn på event*

Til dette event blev deltagerne opdateret på nogle af de helt aktuelle emner inden for M&A og de muligheder, det giver både PE-fonde, investeringsselskaber og deres porteføljeselskaber.

En formiddag med Private Equity i fokus

Til dette arrangement blev deltagerne opdateret på nogle af de helt aktuelle emner inden for M&A og de muligheder, det giver både PE-fonde, investeringsselskaber og deres porteføljeselskaber.

Programmet bød bl.a. på følgende indlæg: 

  • Seneste trends i M&A markedet: De nyeste tendenser og outlook for M&A markedet.

  • Buy&Build case – lessons learned: Indsigter og råd til en succesfuld buy&build-case, samt vigtige problemstillinger og tips til exit readiness.
  • Tax update inden for M&A: Den nyeste udvikling og trends inden for incitamentsaflønning og carry, samt dets betydning for M&A.

Er du nysgerrig på at vide mere? Så kan du downloade hele præsentationen her på siden. Vi håber, at du kan bruge indsigterne.

Du er også altid velkommen til at tage kontakt til én af vores eksperter. 

Relateret indhold

Kontakt os

Henrik Berring Rasmussen

Partner, Aarhus, PwC Denmark

2373 2200

E-mail

Helle Rong Bøgehave

Project- & Event Manager, Aarhus, PwC Denmark

8932 5718

E-mail

Camilla Ilsted Terkelsen

Event Associate, PwC Denmark

5337 1073

E-mail

Følg PwC