{{item.title}}
{{item.text}}
{{item.title}}
{{item.text}}
Onsdag den 4. juni 2025
Kl. 09:00-11:30
PwC, Strandvejen 44, 2900 Hellerup
På dette morgenmøde får vi besøg af Doug McHoney, PwC's globale International Tax Services leder, og Michael Olecki, PwC's globale International Tax Technology leder. Sammen vil de give en opdatering på aktuelle emner inden for Pillar II, samt hvordan brug af data og nye teknologier kan lette den store compliance-byrde, der følger med Pillar II-reglerne.
På dagen sætter vi også fokus på, hvordan Pillar II kan spille ind i en større Tax Transformation, og hvordan arbejdet med Pillar II kan udnyttes til at skabe større og bredere indsigt på tværs af jeres organisation.
Du kan se frem til at høre mere om:
Det endelige program for morgenmødet vil løbende blive opdateret og fremgå her på siden, men sæt allerede kryds i kalenderen nu.
Arrangementet henvender sig til personer, der sidder som Tax Specialists, Head of Tax, Tax Managers eller lignende i Top Tier segmentet. Arrangementet vil tillige være relevant for Pillar II stakeholders i Finance.
I tilfælde af overtegning forbeholder vi os retten til at tildele pladser efter målgruppen.
NB: Vi gør opmærksom på, at programmet afholdes på engelsk.
Doug McHoney
Mød Doug McHoney, der er International Tax leder og partner i PwC US.
Michael Olecki
Mød Michael Olecki, der er International Tax Technology leder og partner i PwC US.
Vi glæder os meget til at tage imod dig hos PwC i Hellerup. På denne side finder du en række muligheder for parkering i nærheden af os.
Simon Lind
Lita Misozi Hansen
Ida Marie Ingmer Boye
Camilla Ilsted Terkelsen